שיפוץ גיר

לא מעט בדיחות סופרו על כלי רכב שלא ניתן להשתמש בהם בגלל קלקולים ותקלות כאלה ואחרים, לא מעט סרטים נעשו וספרים נכתבו על גיבורים שגילו באמצע הדרך שהרכב שלהם איננו מתפקד כנדרש ולכן הם אינם יכולים להמשיך ולהשתמש בו.

זה אולי יכול להיות מאוד מצחיק בתור בדיחה או מעניין בתור סיפור, אך כשזה קורה במציאות, זה קצת פחות מצחיק. בין אם זה קורה כשהרכב לא מתניע כי המצבר הלך, ובין אם זה קורה כשחלק במערכת החשמל של הרכב לא מתפקד כראוי או להבדיל, כשיש בעיה במערכת ההילוכים ויש צורך לבצע שיפוץ גיר של הרכב.

צריך לומר, מקרים של תקלות במערכת הגיר הם לא מכירים שכיחים, זה לא קורה הרבה אלא אם מדובר ברכב שמתמודד עם בלאי של חלקים בעייתיים, אך מצד שני, אם יש צורך לבצע שיפוץ גיר, אי אפשר להזניח את זה, אי אפשר לחכות עם התיקון, חייבים לבצע את זה מיד, על מנת שיהיה ניתן לחזור ולהשתמש ברכב כמה שיותר מהר.

מה עושים במקרה של שיפוץ גיר

כפי שניתן להבין אם יש צורך לבצע שיפוץ גיר, חייבים לשלוח את הרכב למוסך, מן הסתם יהיה צורך להזמין גרר מאחר ולא ניתן להשתמש ברכב, בוודאי לא בצורה בטוחה. בעיה בגיר של הרכב, מונע אפשרות להשתמש במערכת ההילוכים ואז אי אפשר להעביר ממהלך למהלך, אי אפשר להתחיל בנסיעה, להאיץ או לעצור. 

באופן טבעי, תקלה במערכת ההילוכים יכולה להתבצע בשני סוגי הרכבים, גם רכב אוטומטי וגם ידני, אך סביר להניח שהבעיה תהיה יותר נפוצה במערכת ידנית מאחר ושם השימוש במערכת הוא הרבה יותר נפוץ ועל כן סביר להניח שהוא יתקלקל יותר מהר.

במוסך, צוות מקצועי אמור לבחון את הבעיה ולאחר אבחון יוחלט כיצד לטפל, אילו חלקים צריך להחליף ומצה לשים במקום. במקרה של רכב ישן, ייתכן וההמלצה תהיה שלא לבצע תיקון מאחר וזה לא משתלם מבחינה כלכלית, ואז אפשר לבחון אילו אופציות אחרות קיימות בשביל להתמודד עם הבעיה בצורה נכונה.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.