דירה מוארת: עיצוב פנים עם הרבה אור

אין כמו להיכנס לתוך דירה מוארת, אשר אוטומטית יוצרת תחושה נעימה ומזמינה יותר אצל כל מי שנכנס בשעריה. כל אחד יודע, כי דירה חשוכה מעניקה תחושה של דכדוך, עייפות ותחושות לא נעימות עבור מי שגר בהן. לכן מי שלא זכה לחלונות גדולים ורחבים, יאלץ להסתפק בתאורה מושקעת ומסוגננת שתתרום משמעותית לאווירה של הבית. כל אחד יכול כמובן לבחור עבור עצמו את גופי התאורה המתאימים לו ביותר, בהתאם לטעם האישי שלו ולסגנון העיצוב של הבית. למשל, מי שבחר לעצב את הבית שלו בסגנון רטרו, כדאי לו לבחור גופי תאורה שאפיינו את שנות ה – 50 של המאה הקודמת. ניתן לשחק עם הצורות והצבעים, אך חשוב שהתאורה תשתלב בצורה הרמונית עם העיצוב הכללי של הבית. מי שבחר בעיצוב וינטג', יכול ליהנות מיום כיף בחנויות יד שניה או בשוק הפשפשים, כדי לאתר לעצמו גוף תאורה מיוחד ומקורי שישתלב נכון בחדר.

דירה מוארת

עיצוב פנים עם הרבה אור – איך עושים את זה נכון?

כאמור, תאורה נכונה יכולה ללא ספק להשפיע על כל האווירה בבית. מי שבוחר למשל לשלב נורות פלורוסנט לבנות, יוכל ליהנות מאווירה של משרד בסוף יום העבודה שלו. כך, שלמרות שמדובר על נורות חסכוניות וזמינות, זה לא אומר שצריך לקנות את הדבר הראשון שקופץ לכם בעין. חשוב לתכנן היטב את עניין התאורה, היות וישנה תאורה מיוחדת שמתאימה יותר לחדרי שינה, לעומת גופי תאורה גדולים ובולטים יותר, שיתאימו טוב יותר לסלון. בחדר המטבח למשל, חשוב לבחור גופי תאורה שיספקו אור חזק ובהיר על משטח העבודה, כדי למנוע טעויות מטבח מיותרות. בחדר השינה, כדאי לבחור גופי תאורה קטנים יותר, אשר יספקו אור עדין ויעניקו לחדר אווירה שלווה ורגועה יותר. גוף תאורה מיוחד שמוצב בסלון, יכול להוסיף המון לכל העיצוב של החדר ולמעשה להפוך לאביזר העיצוב העיקרי.

לסיכום, על מנת להשיג דירה מוארת ונעימה, יש צורך לתכנן בצורה מוקפדת ומדויקת את עניין התאורה בבית. עיצוב פנים עם הרבה אור, דורש הבנה של הצרכים והמטרות של כל חדר מחדרי הבית, והתאמת גופי התאורה הנכונים.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.