מזגנים איכותיים

ישראל  נחשבת לארץ חמה והצורך במיזוג אוויר במבנים הוא ברור ומובהק. בגלל הסיבה העיקרית הזאת, ואחרות נוספות, תעשיית המזגנים בה הינה מפותחת  מאוד וניתן למצוא יצרנים רבים ישראליים המייצרים מזגנים איכותיים. לצד התוצרת המקומית קיימים גם  משווקים אשר מייבאים אחרים והם  מציעים אותם לכל מעוניין. ניתן למצוא מערכות מיזוג שונות ומגוונות  השונות במפרטים שלהן אלו  מאלו. המזגנים  המפוצלים הם הפופולאריים ביותר. יש שמיועדים לקירור חדר אחד ואחרים מיני מרכזיים שמיועדים לשטחים גדולים יותר.

מזגן  מפוצל  מורכב משתי יחידות עיקריות. האחת היא  המדחס אותו מתקינים מחוץ למבנה. ניתן להתקין אותו בגובה על תושבות מיוחדות או על  הקרקע. החלק השני  הוא יחידת הקירור הנמצאת בתוך  הבית וגם אותה מתקינים בגובה. בין שתיהן עוברים כבלים וצנרת אחרת מתאימה. כך, בעזרת הפיצול ניתן להשיג שני דברים עיקריים. מניעת רעש בתוך המבנה, וקבלת תפוקת קור גבוהה. יש צורך למקם את  שתי המערכות במרחק סביר אלו  מאלו כדי לא לאבד אנרגיה. 

מזגנים מפוצלים מיני  מרכזיים נקראים גם מזגני אינוורטר והם יכולים לקרר מספר חדרים גם  יחד. יחידות הקירור מותקנות מעל תקרה מונמכת ומהם יוצאות תעלות בהן זורם האוויר. השליטה על  זרימת האוויר נעשית באמצעות תריסים ודמפרים. כך, משיגים קירור אחיד בכל החללים, כל המערכת נראית אסתטית  מאוד, ואינה תופסת מקום.מזגנים איכותיים ומודרניים מהדגמים  הללו יכולים גם לשלוט על הטמפרטורה בכל חדר בנפרד וחלקם הינם בעלי  בקרת לחות שמונעת יובש האופייני לאוויר הקר הזורם מהם.

ההבדלים בין המערכות השונות הם בעיקר בתפוקת הקור שהן  מייצרות והדבר תלוי בגודל המדחסים ובעוצמתם. יתרון אדיר שיש למזגנים הללו הוא בכך שהם מסוגלים גם לחמם, וכך ניתן לנצלם גם בימים קרים. כך, ההוצאה הכספית יעילה יותר, מה עוד שצריכת האנרגיה שלהם נמוכה, יחסית.  מומלץ לרכוש מזגן ממשווק שאף מתקין אותו.  להתקנה מקצועית יש חשיבות רבה, והדבר נכון במיוחד למערכות מיני  מרכזיות אשר במסגרתן יש צורך גם לבנות קירות גבס, תקרות מונמכות וכדומה. ניתן למצוא מתקיני מזגנים אשר יודעים לבצע את  כל המשימה או את  מרביתה.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.