חלון בלגי

חוץ מהמראה האירופאי המרהיב, חלון בלגי, מאופיין במסגרת עדינה ודקה, כאשר נעשה במסגרת זו, שימוש מינימאלי בברזל או באלומיניום, היות ושטח הזכוכית הוא הגדול ביותר. ניתן לשחק עם גוונים, צורות וגדלים שיתאימו לסגנון הבית. חלונות אלה, מלבד שהם יפהפיים, הם מחדירים הרבה אור בבית. מחירם של החלונות הבלגיים.,תלוי בכמה משתנים: הפרופיל אם הוא עשוי מברזל או מאלומיניום, סוג הזכוכית אם היא כפולה או טריפלקס. למרות שברזל הוא חומר יקר יותר מאלומיניום, בעבר, היו משתמשים רק בברזל, אך היום ניתן למצוא חלונות בלגיים קלי משקל שאינם מצריכים בתחזוקה כמו מסגרת הברזל, מה שמהווה יתרונות רבים.

החלון הבלגי למרות שמו, הגיע לישראל ולשאר ארצות אירופה, דווקא מאנגליה. חלונות אלה הינם אופייניים לאנגליה וניתן לראות אותם בבתים רבים. חלון זה, עמיד למזג האוויר אך, בשל הלחות הגבוהה שישנה בישראל, רבים מעדיפים לייצר את הפרופילים של חלונות אלה, דווקא מאלומיניום שעמיד לחלודה.

הליך התקנה וייצור של חלונות בלגיים

יש לציין כי קיימים מספר סוגי זכוכית שהם: זכוכית מחוסמת, בידודית, רפלקטיבית,שטוחה או אורנמטית . הפרופיל של חלון בלגי, יש לקבע היטב ובאופן מדויק ויש לדאוג ליישור ואיטום החלון לכן יש לפנות רק אל חברה המתמחה בייצור והתקנה של חלונות בלגיים. ניתן ליצור מראה של קשתות או חלונות מרובעים ומלבניים, מה שיוצר עיצוב מיוחד לבית. לרוב, עיצוב כפרי מתאים לחלונות הבלגיים וניתן לשלב אותו עם פרקט, מה שמבליט את החלון הבלגי יותר.

יש לציין, כי היום ניתן לראות חלונות אלומיניום, שהם בעיצוב בלגי והמסגרת של חלונות אלה או יותר נכון הפרופיל, נראה כמו ברזל. חלונות אלה, הם קלים יותר ומחזיקים מעמד לשנים ללא צורך בתחזוקה מיוחדת כמו פרופילים המיוצרים מברזל.

מה יש לדעת לפני שתזמינו חלונות בלגיים לבית?

יש לוודא, כי יהיה איטום ובידוד לחלונות הבלגיים, היות ואם הבית או הדירה, נמצאים באזור סואן, תוכלו להימנע מהרעש באמצעות זכוכית מבודדת. יש לאטום היטב את החלונות כך שלא תיכנס רוח קרה בימי החורף. חלונות אלה, נחשבים לחלונות החזקים ביותר, קל ומוח לנקות אותם, היות ובכל חלון ישנה ידית שניתן לפתוח את החלון מה שמקל על ניקיונו.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.