רכב משוריין – לא רק לגופי ביטחון

 שאנחנו חושבים על רכבים משוריינים, אז הדבר הראשון שעולה לנו בראש אלה רכבים צבאיים או רכבים של גופי ביטחון אחרים. אנחנו רואים אותם לא פעם משייטים, בין אם זה במציאות ובין אם זה דרך מסכי הטלוויזיה, במקומות שונים, רחובות ויעדים מסוכנים.

אך רכב משוריין איננו נועד לשרת רק גופי ביטחון כאלה ואחרים. לא מעט אנשים פרטיים נוגים לרכוש רכב כזה מסיבות שונות. בוודאי אם מדובר על אנשים שמגיעים ממעמד כלכלי גבוה וחשים מאויימים מסיבות שונות. כמו כן, אפשר למצוא רכבים כאלה אצל דיפלומטים או גורמים זרים שמגיעים לביקור בארץ ואמורים להגיע אל מקומות שנחשבים מסוכנים, לכאורה.

מה הופך רכב למשוריין

כשאנחנו צופים בטלוויזיה ורואים, נניח אוטובוס משוריין או רכב הסעות משוריין,  אזי הרבה פעמים ההבדל בינו לבין רכבי הסעות רגילים בא לידי ביטוי בנקודה ספציפית. ההבדל הוא בכך שיש סורגים בחלונות או אלמנטים שנועדו להרתיע אנשים מבחוץ ונועדו להגן על מי שבפנים.

אך רכב משוריין הוא לא בהכרח נראה כך. לא תמיד יהיה אפשר להבחין בהבדל, למרות שיש מקרים שכן אפשר לראות סימנים מסוימים, בין אם זה על הדלתות ובין אם זה על החלונות. בעיקרון, ההבדל העיקרי בין רכב משוריין לרכב רגיל, בא לידי ביטוי בכך שהוא עשוי מחומרים שאי אפשר לחדור אותם בקלות. לא בירי מאקדח, רובה או כלי נשק אחרים.

מדוע חשוב להשתמש ברכב משוריין

היתרון העיקרי הוא בכך שהרכב מספק ביטחון לכל מי שנמצא בתוכו. כך אם צריך לנסוע אל יעד מסוים, אז לא מרגישים פחד. אפשר לנסוע וליהנות מתחושה של ביטחון ושלווה. כפי שציינו, לא חייבים לנסוע אל יעדים מסוכנים בשביל להרגיש את זה. שכן אנחנו יודעים שגם מקום שקט ופסטוראלי, יכול להפוך מהר מאוד למקום מאיים.

יש אנשים שמבקשים להשתמש ברכב כזה, לא בהכרח בגלל שהם חשים מאויימים, אלא יותר מתוך רצון לייצר לעצמם סטטוס מסוים. עניין לגיטימי כשלעצמו, כשמדובר בדמויות מוכרות. מה עוד שבמקרים רבים, עצם הידיעה שהם נוסעים ברכב משוריין, מרתיע גורמים שחושבים לפגוע בהם.

כיצד מזמינים רכב משוריין

נקודה זו ניתן לחלק לשניים. יש אפשרות לרכוש רכב כזה מסוכנות נסיעות, אם מוכנים להשקיע בכך כסף. במקרה כזה, צריך לבדוק אילו אלמנטים, אילו אמצעים הופכים את הרכב למשוריין. אפשרות אחרת, היא להזמין שירות הסעות ברכב משוריין. אז צריך לבדוק את סוג הרכב, מה הוא כולל, ואילו אמצעי הגנה מותקנים בו.

אם אתם מתכוונים לנסוע אל מקומות שנראים להם מסוכנים, או לחילופין אם אתם מארחים אנשים מחו"ל ומעוניינים לבקר איתם במקומות שנחשבים מסוכנים, אזי מוטב שתעשו זאת ברכב משוריין. כך הם ואתם תוכלו ליהנות מתחושת ביטחון ושלווה במשך כל הנסיעה.

 

  

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.