שמאי דירות מומלץ – מתי ניעזר בשירותיו

בעולם השמאות, כפי שאנחנו יודעים, יש חלוקה בין שמאים בתחומים שונים, בין אם זה שמאי רכב, שמאי מקרקעין, שמאי אומנות ועוד. אחד מסוגי השמאות הנפוצים ביותר שיש, זו שמאות דירות.

שמאי דירות מתעסק, כפי שניתן להבין, בכל מה שקשור להערכת שווי של דירות מסוגים ובגדלים שונים. השמאי מבצע את עבודתו במקרים בהם נידרש לקבל הערכת שווי על דירה לפני מכירה או לפני השכרה, הערכת שווי במקרה של חלוקה, במקרה של ירושה, הערכת שווי לצורכים מסים, הערכה במקרה של נזקים בדירה ובמבנה בכלל ועוד.

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של שמאי דירות מומלצים, ביו אם זה דרך אתרי אינטרנט, בין אם זה דרך פרסום בגוגל ובמקומות אחרים, רשתות חברתיות, וכן דרך גורמים שונים שמתעסקים בייעוץ שקשור לנושא. כמו כן אנחנו יכולים למצוא שמאי דירות מומלץ בעזרת אנשי מקצוע וגורמים שונים שמתעסקים בתחום מכירה והשכרה של דירות או טיפול בנזקים שעלולים להיווצר בדירה.

כיצד בוחרים שמאי דירות מומלץ

כאמור, אנחנו יכולים למצוא באמצעות דרכים וכלים שונים שמאי דירות מומלץ. השאלה היא, כיצד אנחנו יכולים לבחור שמאי שיתאים לצרכים שלנו. לשם כך עלינו להגדיר את הצרכים שלנו וכן את מידת הדחיפות שלהם. יש מקרים בהם אנחנו יכולים לחכות עם זה או לפחות לעשות בדיקה מקיפה לפני שאנחנו מזמינים שמאי, יש מקרים בהם נידרש להזמין כמה שיותר מהר.

כאן חשוב להדגיש נקודה משמעותית, במקרים בהם מעורבות חברות ביטוח בעניין, אז הרבה פעמים החברה דורשת מאיתנו לעבוד עם השמאי שלה. על מנת שאנחנו נוכל להציג את העמדה שלנו בצורה הטובה ביותר, מומלץ לשכור שמאי דירות מהצד שלנו, אשר יספק לנו חוות דעת שתוכל לשרת אותנו מול חברת הביטוח ואם יש צורך, אז גם בבית משפט.

אנחנו נבחר שמאי דירות מומלץ, על פי הניסיון שלו, על פי ההתמחות שלו בתחום, וכן אנחנו נבחר שמאי דירות על פי מאפיינים אחרים, שקשורים לזמינות, אמינות והיכולת שלו לייצג את האינטרס שלנו בצורה הטובה ביותר.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.