שמאי מקרקעין במרכז

על מנת להעריך את שוויו של נכס, לצלוח עסקת נדל"ן בצורה רווחית ולהסדיר סכסוכים שונים בתחום הנדל"ן יש צורך באיש מקצוע המכיר את התחום, את החקיקה בנושא ואת המאפיינים השונים של העסקאות הנערכות בתחום הנדל"ן על מנת להוביל תהליך של עסקת נדל"ן בהצלחה.

מתי יש צורך בשמאי מקרקעין במרכז?

עסקאות נדל"ן שונות מתקיימות באזור המרכז מדי יום ביומו. שמאי מקרקעין במרכז הוא אדם שעליו להכיר את החקיקה הרלוונטית לאזור המרכז, לרבות אישורי בנייה, תהליכי הפשרת קרקעות, הערכת קרקעות ונכסים ועוד. למעשה, מדובר בתחום רחב ידיים ורב סעיפים המצריך היכרות מעמיקה עם נושא הנדל"ן, כמו גם ההיסטוריה שלו והאופן בו הוא בא לידי ביטוי בעסקאות שונות בימינו.

שמאי מקרקעין במרכז

חוות דעת משפטית

ליקויי בנייה הם אינם עניין נדיר למרבה הצער. בסופו של יום, הקבלן אינו נמצא בשטח הבנייה 24/7 וגם כאשר הוא נוכח, אינו יכול לפקח על כל אלמנט ושלב בתהליך הבנייה הסבוך. לכן, מצבים של ליקויי בנייה הם אינם תלושים מהמציאות. במקרים לא מעטים מגלים רוכשי דירה כי הנכס שלהם לוקה בנזקים מסוימים שעלות תיקונם היא אסטרונומית. במקרים הטובים, הרוכשים פונים אל הקבלן בבקשה לקבל פיצוי או תיקון ונענים. במקרים הפחות טובים ולצערנו, יותר נפוצים, הקבלן מתנער מאחריות ומותיר את הרוכשים להתמודד עם הבעיה בעצמם.

שמאי מקרקעין במרכז אמון על מתן מענה במקרים בהם רוכשי הדירה מתמודדים עם ליקויים חמורים בנכס שרכשו וללא יכולת לקבל מענה הולם מהקבלן.

 

קניית דירה או בית היא ברוב המקרים מימוש של חלום רב שנים, אולם למרבה הצער לפעמים מתגלים ליקויים שונים בבנייה שהופכים את החלום לסיוט, או גורמים "רק" לירידת ערך הדירה. יתר על כן, לא מעט קבלנים מתנערים מחובתם לספק דירה או בית העומדים בדיוק במפרט עליו התחייבו, ודוחים את הרוכשים עד שאין להם ברירה אלא לפנות לבית משפט על מנת למצות את הזכויות. חוות דעת של שמאי מקרקעין המוגשת לערכאה השיפוטית עשויה להיות ההבדל בין זכייה במשפט וקבלת פיצוי הולם לבין עוגמת נפש נוספת.

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.