אתר חדשות חרדי – למי הוא פונה?

כשאנחנו פותחים אתר חדשות חילוני, די ברור לנו למי הוא פונה, מי קהל הגולשים שלו. ברוב המקרים הוא פונה לכלל הציבור, במטרה להגיע לכמה שיותר גולשים, במקרים מסוימים ראשי האתר מחליטים, בידיעה ברורה, לפנות לקהל בעל עמדות פוליטיות מסוימות, לפחות באג'נדה שלו, כאשר המטרה היא לחשוף את האתר גם לקהלים אחרים.

כשמדובר באתר חדשות חרדי, אפשר להניח שראשי האתר לא מכוונים ולא חושבים שהאתר יגיע לכלל הגולשים, הם לא מצפים לכך ואפשר לומר, על פי הטקסטים והידיעות שמופיעות באתר, שזה גם לא מעניין אותם. הם לא מכוונים שזה יגיע לכלל הגולשים אלא לקבוצות מסוימות בתוך הקהל.

בעלי אתרים חרדיים ודתיים, בפרט אתרי חדשות, יודעים טוב מאוד שהציבור החילוני ברובו לא מתעניין באתרים כאלה ולא ייכנס אליהם. מלבד פרשנים וכתבים שמתעניינים בנעשה בעולם החרדי והדתי או רוצים לדעת מה קורה שם לצרכים מקצועיים ואחרים, הם מבינים שמרבית הגולשים לא יכנסו לאתרים כאלה ולא יעדיפו אותם על פני אתרים חילוניים , לכן הם גם לא ישנו את הקו שלהם. בוודאי לא במחיר של אובדן הזהות הדתית, החרדית, בוודאי לא במחיר של פרסום תכנים שמבחינתם זו עבירה על ההלכה.

אז למי פונים האתרים

אתר חדשות חרדי פונה בראש ובראשונה למגזר החרדי וביתר שאת לקבוצות מסוימות שעומדות מאחורי האתר. אם אצל החילונים יש חלוקה בין שמאל לימין, הרי שאצל החרדים יש חלוקה בין קבוצות דתיות שונות, אשר כל אחת שייכת לזרם ולחצר אחרת. כל אחד שומעת לרבנים אחרים ומושפעת מהם.

צריך להדגיש בהקשר זה נקודה חשובה, אתר חדשות חרדי יפרסם בדרך כלל רק דברים שקשורים לעולם החרדי, בין אם זה פרסומים פנימיים ובין אם זה פרסומים דתיים, פרסומים שקשורים להלכה. מעט מאוד תוכן שקשור לעולם החילוני או לעולם הרחב ייכנס פנימה, בדרך כלל זה יהיה בהקשר החרדי.

לכן יהיה הרבה יותר דגש על דברים שקשורים לחרדים ולצרכים שלהם, צרכים כחברה וצרכים כאנשים פרטיים, בצורה כזו או אחרת, בהתאם לכללים שחלים על החברה.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.