סנפלינג במערת הקשת – חוויה שאי אפשר לשכוח

ברכס הצפוני של נחל בצת, במקום שנקרא פארק אדמית, ניתן למצוא אטרקציה ייחודית הנקראת מערת הקשת. זאת אף על פי, שאין במקום מערה, שכן תהליכים שונים שעברו על המקום שינו את המבנה, וכיום אפשר למצוא שם רק קשת גדולה וייחודית.

מערת הקשת נחשבת למקום פופולרי מאוד בקרב מטיילים, בין אם מדובר בצעירים ומבוגרים שמעוניינים ליהנות ממסלולי ההליכה השונים באזור, וכן בקרב חובבי סנפלינג. שכן ניתן לערוך במקום טיפוסי סנפלינג בגבהים שונים.

מה ניתן למצוא במקום?

מערת הקשת נוצרה בתהליך גיאולוגי ארוך שנים, אשר שינה את פני המקום, כאמור, וכיום אף על פי שאין הוא דומה למערה, עדיין ניתן למצוא שרידים שונים לכך. בין היתר, ניתן למצוא מצוקים גדולים אשר מבליטים את העמק אשר נשקף מסביב.

בעשור האחרון, החל המקום להיות פופולארי מאוד לחובבי סנפלינג. זאת בזכות מטפסים אירופאיים שהגיעו למקום וגילו את הפוטנציאל העצום שיש בו. הוא בא לידי ביטוי בסוג ואיכות הסלעים במקום, הנוף הייחודי שלו וכן הגובה של הקשת והצוקים.

אתר הסנפלינג הפופולארי ביותר

כאמור, המקום זוכה לפופולאריות רב ולא רק בקרב ישראלים. סנפלינג במערת הקשת זו אטרקציה מאוד פופולרית גם בקרב מטפסים אירופאים אשר מגיעים לישראל במקום בשביל זה. ירחונים ומגזינים בעולם ערכו כתבות על המקום, ובעיניי רבים הוא נחשב לאתר הטיפוס המוביל כיום בעולם.

חשוב לציין שהמקום זכה להכרה כאתר טיפוס, גם על ידי רשות הטבע והגנים ועל כן, אפשר למצוא במקום את כל התנאים הנדרשים לכך, ונוספו בו אלמנטים שונים המאפשרים לעשות סנפלינג בצורה בטוחה ונוחה.

מה צריך בשביל לעשות סנפלינג במקום?

כל מי שרוצה לעשות סנפלינג במערת הקשת, יכול לעשות במידה והוא מתמחה בנושא ויש לו ציוד מתאים, אשר יאפשר לו לבצע זאת באופן בטוח וחוקי. מי שאין לו את הציוד או איננו יודע כיצד לעשות זאת, יכול למצוא במקום גורמים מקצועיים שייעזרו לו בכך.

כמו כן, ניתן למצוא חברות אשר עורכות סנפלינג לחובבים, בין אם זה במסגרת יום כיף לעובדים, במסגרת ימי הולדת, פעולות חברתיות ועוד. פעילויות אלה שונות מאשר טיפוס וסנפלינג אשר נעשים באופן מקצועי, שכן הם מותאמים עבור מי שלא עשה זאת בחייו.

מדוע משתלם לעשות סנפלינג במערה?

סנפלינג זו חוויה ייחודית. חוויה שמאפשרת להרגיש ולחוות את הנוף בצורה שונה לגמרי ממה שאנחנו מכירים ויודעים. זה לא דומה לטיול רגלי או לכל טיול אחר, גם אם מדובר באטרקציות אחרות.

לכן, אם אתם מחפשים חוויה ייחודית, שונה ומיוחדת. אז אין ספק שבצורה כזו אפשר ליהנות מחוויה אחרת לגמרי. מוטב לנסות אותה פעם אחת, ולו בשביל להבין את המשמעות ולהרגיש את ההבדל העצום שבחוויה, בעניין, וכן בשביל לייצר זיכרון מיוחד.

 

 

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.