כל מה שצריך לדעת בענייני ארה"ב

ארה"ב היא מעצמה. לא מעט אזרחים ישראלים בוחרים בשלב כלשהו בחייהם להעתיק את מגוריהם לארה"ב לצורך לימודים, עבודה או סתם בכדי לטייל בארה"ב. אם אתה אזרח ישראלי אשר עתיד להתגורר בארה"ב, כדאי שתדע שקבלת ויזה לארה"ב לפרק הזמן הרלוונטי עבורך, היא לא תמיד דבר קל. בייחוד כאשר מדובר בוויזה הרלוונטית לשהייה לפרק זמן משמעותי בארה"ב. חשוב שתתכונן היטב לקראת תהליך בקשת הוויזה ולקראת מעבר ארעי או קבוע לארה"ב.

תהליך בקשת ויזה לארה"ב – במה הוא כרוך

תהליך בקשת ויזה לארה"ב הוא תהליך בירוקרטי אשר דורש לא פעם סבלנות. ההתחלה של תהליך זה היא די פשוטה. כל שעליך לעשות זה פשוט להיכנס לאתר של שגרירות ארה"ב בישראל, למלא את כל הטפסים הרלוונטיים להוצאת ויזה לארה"ב ולקבוע זמן כלשהו לראיון בשגרירות. השלב השני בתהליך גם הוא די פשוט: עליך לגשת לאחד מהמקומות בהם ניתן לצלם אותך תמונת פספורט ייחודית וספציפית הרלוונטית לתהליך הוצאת ויזה. תמונה זו חייבת לעמוד בתנאים מסוימים בכדי להתקבל. לאחר מכן, השלב השלישי הוא להגיע לראיון בשגרירות. בראיון ישאלו לא מעט שאלות שמטרתם היא לוודא מהי מטרתך בבקשת הוויזה לארה"ב ובזמן השהייה הנחוץ לך שם. לאחר שתשאל לא מעט שאלות, תצא מהשגרירות אך עדיין ללא ויזה. קבלת הוויזה כרוכה באישור של השגרירות לבקשתך. חשוב מאוד לדעת שלעיתים תקבל ויזה לארה"ב, אך על פי החלטת השגרירות, לא תמיד היא תהיה רלוונטית לכל פרק הזמן אותו ביקשת.

ויזה לארה"ב

מתגורר בארה"ב? על הסכם FATCA שמעת?

אם קיבלת ויזה עבור שהייה ממושכת בארה"ב, הגעת לארה"ב ואתה מתגורר בה כבר פרק זמן משמעותי אשר במהלכו כבר הספקת לפתוח לעצמך חשבון בנק או ליצור לעצמך כל חשבון פיננסי אחר בארה"ב, כדאי שתדע שהחשבונות שלך יהיו חייבים בדיווח לרשויות המס בישראל. מכיוון יש חשש להעלמת מס, הרי שכל חשבון של ישראלי המצוי בארה"ב, חייב בדיווח של רשויות המס בארה"ב לרשויות המס בישראל. במידה וחשבת להימנע מתשלום מיסים כפולים, הרי שחובת דיווח מעין זו, לא תאפשר לך לעשות זאת.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.