5 טיפים לעיצוב מוצרים נכון

הרבה פעמים אנחנו נוטים לייחס חשיבות אך ורק לתכונות של המוצר. הפונקציות שהוא כולל וכיצד הוא יכול לשרת אותנו בפועל. אנחנו נוטים לחשוב, איך המוצר יכול לעזור לנו, בין אם זה בשביל לבצע פעולה אחת ובין אם מדובר על מוצר משולב שיכול לבצע שורה של פעולות.

אך האמת היא, שלא רק התכונות של המוצר והאופן בו הוא פועל חשובות. יש היבטים נוספים שאנחנו צריכים להתייחס אליהן בשביל לדעת האם המוצר איכותי, האם הוא יכול לשרת אותנו על הצד הטוב ביותר, והאם אנחנו יכולים להשיג ממנו את המקסימום שאנחנו מחפשים ומעוניינים בו.

כיצד עיצוב מוצר משפיע על איכותו?

אחד מאותם מאפיינים שאנחנו צריכים להתייחס אליהם כשבוחנים מוצר מסוים, זה העיצוב שלו. לא במקרה התחום של עיצוב מוצר הפך להיות מאוד משמעותי עם השנים, נישה בפני עצמו, אשר מקפידים עליה לא פחות מאשר על עצם תהליך הייצור והמאפיינים הטכניים, המעשיים הקשורים לאופי השימוש במוצר.

למעשה, כשרוצים לבחון את איכותו של מוצר מסוים, בכל תחום שהוא, אז מלבד הפונקציות והאלמנטים שהוא כולל, מתייחסים גם להיבט של העיצוב שלו. יש לזה חלק בלתי נפרד על חווית השימוש במוצר, אך יש לו גם חלק בלתי נפרד על אופי השימוש בו בפועל והתוצר שהוא יכול לספק לנו.

למשל, עיצוב מוצר בצורה נכונה, יאפשר שימוש יעיל ונכון, חווית השימוש תשרת אותנו, ומעבר לכך, אם למוצר יהיה עיצוב נכון, ייתכן מאוד שזה גם ישפיע על אלמנטים אחרים שקשורים אליו, בין היתר בכל מה שקשור לאופי ההפעלה והשימוש בו. דבר מתחבר לדבר, היבט אחד קשור לשני ומשפיע עליו.

כיצד מעצבים מוצר בצורה נכונה

עיצוב מוצר מתייחס להיבטים שונים. אנחנו נציג כעת 5 טיפים הקשורים לעיצוב נכון של מוצרים בכל תחום שהוא. כמובן שלגבי כל מוצר, בכל תחום כזה או אחר, צריך להתייחס בהתאם לסוג המוצר ולאופי השימוש בו.

גודל – אם אנחנו רוצים ליהנות מעיצוב נכון, עלינו להקפיד שהמוצר יהיה בגודל המתאים. היום יש נטייה לחפש מוצרים קטנים, קומפקטיים, שלא תופסים הרבה מקום, בוודאי לא מעבר למה שאנחנו צריכים.

חלוקה נכונה – לגודל יש משמעות רק אם החלוקה של המוצר מתבצעת בצורה נכונה. למשל, אם מדובר על מקרר, אז חשוב שהחלוקה הפנימית שלו תהיה נכונה, הגיונית ולא כזו שתמנע מאיתנו להשתמש בו באופן יעיל ונכון.

חומרים – בכל הקשור לעיצוב מוצר, יש משמעות גם לחומרים בהם משתמשים. הם צריכים להיות עמידים, חזקים, מתאימים לסוג המוצר ולאופי השימוש שאנחנו רוצים לבצע איתו. חשוב שהמוצר יהיה עשוי חומרים איכותיים וחזקים.

התאמה לסביבה – זה תלוי בסוג המוצר, אך בעיקרון הכוונה היא שהוא יתאים לסביבה, ישתלב בו מבחינת עיצוב, סגנון ומבחינת היבטים אחרים שיכולים לעזור לנו להשתמש בו בצורה יעילה ונכונה לאורך זמן.

סגנון – רצוי מאוד לעצב מוצרים בסגנונות שונים, אך על מנת שיתאימו לימינו, מוטב שהם יהיו מעוצבים בצורה מודרנית, כך יהיה להם ביקוש גבוה יותר בקרב מגזרים שונים.

 

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.