5 שיטות להפחתת לחץ לפני אודישן

כולנו היינו שם, בפינת ההמתנה מחכים להיכנס לאודישן הגדול. הראש לא מפסיק לעבוד, הידיים מתחילות להזיע, מתפללים לא לאבד ריכוז, לא להיות מפוזרים, חלילה להתעלף או לקבל משוב רע. אפילו לעתים עולה המחשבה לברוח, ולוותר. הבשורה המשמחת היא שגם הטאלנטים המובילים בעולם יכולים לחוש את אותן התחושות, ולהתמודד עם אותן המחשבות. ויש לזה פתרון, המשיכו לקרוא ותגלו.

כולם נעשים עצבניים ולחוצים שהם רוצים משהו מאוד, והם מאוד רוצים להצליח. הכל קשור לאופן בו אתם מתמודדים עם לחץ וחרדה שמאפשר לכם לבצע אודישן טוב. להלן מספר שיטות בהן השחקנים הטובים ביותר בעולם משתמשים כדי להירגע לפני אודישן.

הכינו פלייליסט מרגיע לפני אודישן

מוזיקה יכולה להרגיע אותנו גם מצבי הלחץ הגדולים ביותר, זה הכוח שלה. הכינו רשימה של 20 שירים שמרגיעים אתכם במיוחד, והקשיבו להם מהרגע שאתם יוצאים מהדלת ועד הרגע שקוראים בשם שלכם. חשוב מאוד להישאר מרוכזים ולהימנע מהסחות דעת כמו רשתות חברתיות והודעות טקסט. תאפשרו למוסיקה להרגיע לכם את המוח, ולנטרל רעשי רקע.

נשמו עמוק

גם אם זה מרגיש הפעולה הכי טבעית בעולם, לעתים אנחנו שוכחים לנשום עמוק. עצמו עיניים ונשמו 10 נשימות עמוקות במשך לפחות 4 שניות כל אחת, החזיקו ונשפו. בכל נשיפה אמרו לעצמכם להירגע, וכשאתם נושפים דמיינו את כל הלחץ משתחרר מהגוף שלכם. 

תהיו מוכנים

השיטה הטובה ביותר לא להיות בלחץ הינה להרגיש שעשינו את הכי טוב שלנו כדי להגיע מוכנים. הלחץ תוקף עוד יותר כשאנחנו מעגלים פינות ומוותרים לעצמנו, ואז תחושת האשמה מציפה אותנו עד שאנחנו לא מאמינים בעצמנו ואפילו כועסים על עצמנו. שננו את הטקסט הכי טוב שאתם יכולים עד שאתם ממש שרים אותם, ושנוח לכם לשמוע אתכם מדקלמים את הטקסט בקול רם.

דמיינו את האודישן

לאחר שהתאמנתם על הסצנה פעמים רבות, עצמו עיניים ודמיינו את האודישן מההתחלה ועד הסוף. דמיינו את עצמכם ממש נכנסים בדלת של סוכנות דוגמנות אימג', מוכנים לחלוטין, ממתינים לקריאת שמכם ושוכחים לגמרי מהעובדה שמדובר באודישן. ואז דמיינו את עצמכם מבצעים את האודישן בהרגשה טובה ורגועה, מדובר בכלי עוצמתי מאוד כשעושים בו שימוש בצורה יעילה.

תיכנסו בביטחון

אם אתם לא מרגישים ככה, אתם שחקנים – אז פשוט תיכנסו לתפקיד של שחקן שבטוח בעצמו. הכל קשור לשפת הגוף שלכם, והיא מספרת עליכם הכל. הרימו את הראש, צרו קשר עין, זקפו את הגב והתנהגו כאילו כבר קיבלתם את התפקיד. גם אם אתם מאוד לחוצים, תגרמו למלהק להרגיש בנוח והלחץ ייעלם.

אל תשכחו להקשיב

הרבה שחקנים שוכחים את הפרט החשוב הזה. בחדר האודישנים תפקידכם העיקר הוא להיכנס לסצנה באופן מוחלט, ולהיות קשובים ממש כאילו ששמעתם את הטקסט בפעם הראשונה. נטרלו מחשבות מלחיצות מהראש שלכם, והתעסקו אך ורק במה שקורה באודישן.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.