10 טיפים מעורך דין לכל אזרח

אף אחד מאיתנו לא היה רוצה למצוא את עצמו נאלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין. נכון שישנם לא מעט מקרים בהם, עזרה מעורך דין לא מלמדת על דבר עבירה או עניין דומה, ובכל זאת, ברוב המקרים בהם נאלצים להיעזר בשירותיו של עורך דין, סביר להניח שלא מדובר בעניין חיובי בהכרח.

אך אם עושים את זה נכון, הרי שאפשר לקבל עזרה ותמיכה שתשרת את הצרכים שלנו באופן מלא ותאפשר לנו להתמודד עם הסיטואציה בצורה נכונה. זה נכון, בין אם אנחנו מחפשים עורך דין אגודות שיתופיות וזה נכון אם אנחנו מחפשים עורך דין לצרכים אזרחיים אחרים.

לשם מה אנחנו נשתמש בשירותיו של עורך דין?

כאמור, ישנן סיבות שונות בגינן נרצה להיעזר בשירותיו של עורך דין. נהוג לחלק זאת לשני קטגוריות כלליות עיקריות, אחת מתייחסת לתביעות פליליות, תביעות בהן המדינה היא התובעת ואנחנו הנתבעים. אז נידרש לשירותיו של עורך דין פלילי שייצג אותנו, סנגור שיגן עלינו בבית משפט.

הקטגוריה השנייה מתייחסת לתביעות אזרחיות, מקרים בהם אנחנו יכולים להיות תובעים או נתבעים, מקרים בהם אנחנו יכולים להיעזר בשירותיו של עורך דין לא רק לצורכי משפט על רבדיו השונים (הליך קדם משפטי, בוררות, גישור ומשפט) אלא גם לצרכים אחרים, למשל, אם אנחנו רוצים לחתום חוזה, צוואה, ירושה וכדומה.

כאמור, בין יתר המקרים, אנחנו נעזר כאן בשירותיו של עורך דין אגודות שיתופיות או עורך דין שיעזור לנו בניסוח חוזה מכירה, חוזה עבודה ועוד. אם יהיה צורך, אז הוא גם יידאג לייצג אותנו בבית משפט ולהגן על האינטרסים שלנו.

טיפים של עורכי דין

טיפ ראשון – הקפידו לבחור עורך דין שאתם יכולים לסמוך עליו ועל האמינות שלו. הוא יכול להיות קשוח, הוא יכול להיות רך, אתם צריכים לבחור עורך דין שיכול לנצח בשבילכם.

טיפ שני – תהיו כנים איתו. אל תסתירו ממנו דבר. ככל שהוא ידע יותר, כך יהיה יותר סיכוי שהוא יצליח לייצג אותכם בצורה נכונה.

טיפ שלישי – תבקשו ממנו תוכנית פעולה. כלומר, תדעו מה הוא רוצה לעשות ואיך בכוונתו להשיג את זה. בשביל לדעת האם אתם מסכימים לכך.

טיפ רביעי – הקפידו לבחור עורך דין שיש עליו המלצות, יש לו ניסיון ואתם יודעים שהוא מקצועי ואיכותי.

טיפ חמישי – תבקשו לדעת כל דבר, בשביל שתוכלו לבחון את הדברים ולדעת שבאמת האינטרס שלכם מוגן.

טיפ שישי – עורך דין אגודות שיתופיות או קבוצות אחרות, אמור לייצג את הקבוצה. אם אתם מתמודדים עם הבעיה באופן פרטי, תשכרו עורך דין שייצג אתכם.

טיפ שביעי – תבחרו עורך דין שיש לו צוות מקצועי שיכול לעזור ולקדם את העניין. לזמינות ונגישות יש משמעות.

טיפ שמיני – קחו עורך דין שאתם יכולים לסמוך עליו, להאמין בו, ולדעת שהוא מייצג רק את האינטרס שלכם.

טיפ תשיעי – תשמרו כל פריט מידע רלוונטי. זה יכול לעזור לכם בתהליך ויכול לאפשר לכם לייצר הגנה הרבה יותר טובה.

טיפ עשירי – תבקשו שהכל יהיה מתועד, חתום ומסוכם. שום דבר לא להשאיר באוויר.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.