מיטות תינוק

תינוקות ישנים ברוב שעות היממה, ובדיוק בשל כך ישנה חשיבות לבחירה של מיטה איכותית וטובה, שמצד אחד תהיה נוחה לגופם ותאפשר להם את ההתפתחות המתרחשת בזמן שינה, ומצד שני תהיה בטיחותית ובעלת כל התקנים הנדרשים. לפניכם מדריך שיאפשר לכם לבחור מיטה נוחה ובטוחה לתינוק.

מתי כדאי להתחיל את החיפוש אחר מיטת תינוק?

את מיטת התינוק מומלץ לחפש לפחות חודש וחצי לפני הלידה, כדי לעשות סקר שוק מעמיק. מיטות תינוק הן הרהיט החשוב בחדר וגם היקר ביותר מבין הרהיטים – ולכן רכישה של המיטה צריכה להיעשות ללא לחץ של זמן. בנוסף, יתכן שתצטרכו להזמין מראש את המיטה או לעצב אותה בהתאמה אישית – מה שידרוש מכם עוד מספר שבועות של המתנה. הדבר החשוב ביותר הוא שבימים שלפני הלידה תוכלו להתרכז בעצמכם וכמובן שלאחר הלידה תוכלו להגיע לביתכם כשחדר התינוק מוכן, כולל מיטה נוחה ובטוחה. 

מה חשוב לבדוק כשבוחרים מיטה לתינוק?

  • חברת יצרן – מומלץ לבחור במיטה שיוצרה על ידי יצרן מוכר ובעל מוניטין.
  • תקן – תקן למיטה מבטיח לכם שהיא עברה את כל הבדיקות הדרושות על מנת לקבל את החותמת לכך שהיא בטיחותית.
  • התאמה לחדר – מומלץ לבחור במיטת תינוק שמשתלבת בעיצוב של החדר מבחינת החומר ממנו עשויה המיטה וכמובן מבחינת הצבעים. חדר תינוק המעוצב באופן הרמוני תורם לאווירה חיובית ורגועה.
  • מידות המיטה – לרוב, גודלה של מיטה לתינוק הוא סטנדרטי. יחד עם זאת, אם בחרתם במיטה מיוחדת או במיטה בהתאמה אישית, הקפידו לבדוק שהיא מתאימה לגודל החדר שלכם ומצאו לה מיקום עוד לפני הקנייה. 
  • ותשאיר מספיק מקום לרהיטים נוספים חשובים כדוגמת שידת החתלה.
  • מזרן – לבסוף, יש לזכור שהתינוק ישן על מזרן, והוא צריך להיות איכותי ונוח על מנת לשמור על עצמותיו של התינוק. מומלץ לבחור במזרן קשיח שימנע מצב של שקיעת גוף התינוק בתוך המזרן. 

לכמה זמן משמשת מיטת תינוק ומהי המיטה הבאה?

מיטת תינוק היא מיטה לתקופת זמן ארוכה יחסית, והיא המרכזית בתקופת חיו הראשונה של הילד. היא תשמש את התינוק החל מגיל לידה ועד לגיל שנתיים-שנתיים וחצי כתלות בהתפתחות האישית שלו. המיטה הבאה לאחר מיטת תינוק היא מיטת מעבר, שמאפשרת לתינוק לרדת מן המיטה ולעלות אליה באופן עצמאי.

רגע לפני שקונים את המיטה – עוד כמה דברים שחשוב לזכור

רגע לפני שקונים את מיטת התינוק, כדאי לוודא שהיא מגיעה עם אחריות לפרק זמן מקסימלי, לפחות עד שיעבור התינוק למיטת מעבר, וכן שהיא מגיעה עם הוראות הרכבה במידה ומדובר בהרכבה עצמית. רכישה מושכלת וחכמה של מיטת תינוק תבטיח לכם שקט נפשי וביטחון ותוכל גם לשמש את התינוק הבא שלכם. נוסף לסוגיית הבטיחות והאיכות, מומלץ לבחור במיטה שמשתלבת בעיצוב הכולל של החדר מבחינת החומרים והצבעים.

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.