האם ניתן להרחיק יונים לבד?

הן אמנם לא נדמות כמו בעל חיים אימתני או כזה שצריך לעורר בנו תחושת איום, אולם היונים בהחלט יכולות לסכן את בריאותנו. שהייתן של יונים בקרבתנו לאורך זמן, וכל שכן הפיכת אזור מגורנו לאזור מגוריהן, עלול להביא עמו מגוון רחב של מזיקים שונים, חרקים וכן מחלות שיסכנו את בריאותנו ובריאות יתר הנוכחים.

ממזיקים ועד למחלות

היונה לכשעצמה היא איננה איום, אך היא בהחלט נשאית של מגוון איומים אותם חשוב שניקח בחשבון.

דוגמה פופולרית לנזקים שהיונים עלולות לגרום היא לשלשת היונים. צואתן של היונים יכולה לכלות מתכת ולהזיק לה. כמו כן, היא יכולה להוביל לכתמים עזים בבגדים ולנזקים בלתי הפיכים.

אך לצד זאת, הימצאותה של לשלשת היונים תחת קרני השמש לאורך זמן, יוצאת תסיסה אשר מובילה לצמיחתן של פטריות קטנות הנישאות באוויר. פטריות אלו יכולות להגיע בקלות לדרכי הנשימה ולעורר מחלות נשימתיות שונות, כמו גם תגובות אלרגיות, חלקן אף חריפות ומסכנות חיים.

הוסיפו לכך את כיני היונה וכן מזיקים ואף ווירוסים שונים המגיעים עמה, והרי לכם מתכון לסכנה בריאותית ממשית.

הצבת דוקרנים נגד יונים

שימוש בדוקרנים ליונים הוא טכניקה פופולרית למדי, וניתן בהחלט להתקין אותם באופן עצמאי וללא היעזרות באיש מקצוע.

חשוב לציין שהדוקרנים לא נועדו לפגוע ביונה, וכל מטרתם היא שלא לאפשר לה למצוא קרקע יציבה. נהוג להתקין את הדוקרנים על גבי דפנות של מרפסות בעזרת דבק עוצמתי.

באם מדובר באזור אליו מסוכן להגיע באופן עצמאי, דוגמת דופן של גג רעפים בבית פרטי, הרי שחשוב לקרוא לאיש מקצוע אשר יתקין את הדוקרנים יחד עם עזרים שישמרו על בטיחותו תוך ביצוע עבודה בגובה.

הצבת דחליל באדנית

דרך נוספת שיכולה לסייע להרחיק את היונים באופן עצמאי, היא באמצעות הצבתו של דחליל באדנית. 

רבים חשים מותשים לנוכח העובדה שהיונים פשוט לא מוותרות וממשיכות להגיע אל הצמחייה כדי לאכול אותה או כדי להקים קן ולהטיל את ביציהן. הצבתו של דחליל יכולה להרחיק את היונים באופן זמני, ומומלץ לרכוש דחלילים בצורתם של עורבים.

חשוב יהיה לציין שמדובר בפתרון זמני בלבד, שכן היונים יודעות לזהות בהדרגה שאין מדובר באיום, ואט אט הן ישובו אל המקום.

התקנת רשת נגד יונים

דרך פופולרית ושנחשבת לטובה והמומלצת ביותר להרחקת יונים היא התקנת רשת חצי שקופה.

חשוב לציין כי ניתן להתקין את הרשת לבד כאשר מדובר במרפסת של הבית, אולם ישנן התקנות המתבצעות בגובה רב, אז יש לקרוא לאיש מקצוע המחזיק בהכשרה לעבודה בגובה.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.