אודות חימום תת רצפתי

כל האנשים אוהבים לחוש בנוח, וכל האנשים אוהבים לדעת שעבור כך אין צורך לעשות דבר. מכאן מי שהמחשבה על חורף ישר מבעיתה אותו בשל תחושת הקור והוא עומד לבנות את ביתו (או לחלופין עומד לקראת שיפוץ מהותי), צריך לדעת שכיום ישנה חלופה חכמה ואידאלית עבור חימום הבית – כיום כבר אין הכרח לבחור בין שתי האופציות המוכרות (מזגן או קמין) וזאת כי למרות שלכל אחת מהן שורת יתרונות משלה, הרי שלכל אחת מהן גם יש שורת חסרונות, ועל כן ראוי להכיר את שיטת החימום התת רצפתי.

חימום תת רצפתי

יתרונות השיטה

מדוע כה אידאלי לבחור בשיטת חימום תת רצפתי? ראשית כיוון ששיטה זו אינה דורשת שום התעסקות מלבד תכנון ראשוני של התרמוסטט ובנוסף שיטה זו מוזילה עלויות, מאפשרת ליהנות מחימום הבית גם לאחר שהחשמל נפל בכול השכונה (כיוון שהרצפה תמשיך לפלוט חום במשך כמה שעות נוספות), מתאפשרת שליטה מלאה (הן על הטמפרטורה ואזורי החימום והן על שעות החימום), שיטה זו נחשבת לבריאה (אינה מייבשת את האוויר ואינה מסחררת באוויר אבק), שיטה זו נחשבת לידידותית לסביבה כיוון שאינה פולטת לאוויר גזים רעילים, שיטה זו אינה משמיעה כלל רעשים, אינה תופסת מקום מעל פני הקרקע, היא מפזרת את החום באופן אחיד בכול חדרי הבית והיא מבטלת את הצורך לנעול נעלי בית.

חסרונות השיטה

לצד שורת היתרונות, גם יש לציין מהן חסרונות השיטה, ועל כן פה נציין שכיוון ששיטה זו יחסית חדשה כאן בארץ (להבדיל מאירופה שם השיטה פופולארית לאורך שנים), הרי שאין יותר מדי חברות שמתמחות בהרכבה ושהשיטה שלהן אידאלית דיה. אי לכך ראוי להסיק שיש להשקיע לא מעט בשלב הבירורים, וזאת על מנת לוודא שאכן תיהנו מרמה גבוהה, כפי שנהנים לקוחות השיטה באירופה ובארה"ב. עוד נציין שמי שחובב פרקטי גושני יצטרך לוותר על כך, אך כן יוכל לבחור בדק שאינו עבה, ובנוסף נציין שמי שכבר גר בבית והוא אינו צופה שיפוץ מאסיבי, יאלץ לוותר על שיטה זו, וזאת כיוון שעל מנת להתקינה יש צורך לשהות מחוץ לטריטוריה.

בחירה חכמה

ציינו שאנשים שכבר גרים בבתים לא יכולים להתקין את המערכת, (אלא אם כן הם מתכננים טיול ממושך מחוץ לבית), אך פה נוסיף ונסייג שאם מבקשים להתקין את המערכת רק בחלק מסוים בבית, למשל בחדר האמבט, הרי שאז הדבר אפשרי, כל עוד ישנו חדר אמבט נוסף שיכול לשרת אתכם באותם כמה ימים של התקנה. מכאן שבין אם מבקשים להתקין את המערכת החימום בכל הבית ובין אם מבקשים להתקין את המערכת רק בחדר מסוים, יש לבחון ולהשוות יכולות של חברות, ועל מנת לעשות זאת נכונה, מומלץ להשוות מחירים, רזומה וניסיון, כאשר השיטה הטובה ביותר היא לבקש לדבר עם לקוחות קודמים.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.